Witaj!

Kliknij przycisk poniżej aby zorientować się ile może kosztować pokrycie Twojego dachu.

Wirtualny kosztorys »

Papa

Papa zgrzewalna to najlepszy wybór na pokrycie dachów płaskich lub o małym spadzie. Technologia kładzenia papy zmieniła się znacznie przez ostatnie 20-30 lat. Kiedyś papa była niczym innym jak tekturą nasączoną mieszanką bitumiczną, z jednej strony pokrytą grysem. Żeby przykleić ją do dachu trzeba było gotować lepik w kotle. Było to praca dość ryzykowna i efekt był krótkotrwały - dachy kryte taką papą należało konserwować co ok. 5 lat.

Obecnie stosuje się papy zgrzewalne. Ich rdzeniem jest włóknina poliestrowa, dużo bardziej elastyczna i jednocześnie mocniejsza niż tektura starych pap. Spodnia część papy zawiera lepiszcze, warstwę elastycznego lepiku, który podgrzany palnikiem nadtapia się i staje się lepki, co pozwala na przyklejenie papy do dachu. Grubość papy, jej skład i elastyczność podczas zmian temperatury sprawia, że zapewnia szczelność dachu wielokrotnie dłużej, niż papa starego typu - nawet do 30 lat, bez konserwacji.

Możemy pokryć dach każdą papą zgrzewalną, jenak szczerze polecamy papy niemieckich firm Mogat i Bauder.

Dachówka

Dachówka pięknie prezentuje się na skośnych dachach i jest najtrwalszą formą pokrycia dachu. Producenci oferują dachówki w wielu kolorach, wzorach i z różnych materiałów, więc Klient ma zawsze duży wybór. Dachami skośnymi zajmujemy się kompleksowo - od położenia folii paroprzepuszczalnej przez nabicie łat (wypoziomowenie dachu), montaż okien dachowych, wszelkie obróbki blacharskie i montaż rynien aż do położenia dachówek i montażu ław kominiarskich. Doradzamy w wyborze materiałów na każdy etap prac dekarskich.

Polecamy dachówki firmy Braas.

Blachodachówka

Swoim wyglądem zewnętrznym niewiele różni się od dachówki, jest przy tym lżejsza i szybsza w montażu. Trzeba jednak mieć dużą wiedzę, żeby poprawnie ją zainstalować.

Polecamy blachodachówkę firmy Pruszyński.

Inne

Budynki gospodarcze, altany czy domki działkowe można przy niewielkim budżecie pokryć onduliną - kolorową płytą falistą. Właścicielom budynków o niewielkim spadzie może spodobać się gont papowy - papa imitująca dachówkę.